Five Season Ned jacket Mens
Fv. 500 Black
En jakke der er varm, smidig og spækket med detaljer. Til ham der gerne vil have en kombinationsjakke, til både hverdag og skibrug. I et flot design, hvor der er nogle fede detaljer lynlåse m.m.
Jakken er dejlig varm, den er ikke så tyk, men der er brugt en god foring i den. Det giver dig en meget høj bevægelsesfrihed, hvilket øger den gode komfort der er i jakken.
Udviklet med Hytec 5000 beskyttelse, hvilket gør at du får en 100% vind og vandtæt jakken, og vigtigst af alt så kan kroppen ånde og komme af med den overskydende varme i jakken.
Dette er især godt hvis du vælger at bruge den under aktivitet!
Tapede sømme i jakken.
Aftagelig hætte. Denne er ligeledes justerbar, så du kan få den til at sidde helt perfekt omkring hovedet, eller måske omkring din skihjelm.
Snefang - så slipper du for kulde og sne op under jakken.
Håndvarmere i ærmeåbning i et strækbart materiale. Giver en god varme til hænderne og er samtidig med til at stoppe for vind og kulde op i ærmet.
Seperat lomme til handsker
Seperat inderlomme til eventuelt skibriller
Ykk lynlåse - din sikkerhed for lynlåse der holder.
Medie lomme - hvis du ønsker at have din ipod, iphone eller anden afspiller med undervejs.
2 stiklommer på front med lynlås.
2 brystlommer med lynlås
1 lomme på ærmet
Justeringes muligheder i både bund af jakke, samt ved ærmer.
Masser af andet billigt og flot
skitøj? Klik dig ind
HER og kig på hele sortimentet.